Nuorten biitsikesä 2018 Pyynikillä

Kesällä 2018 Beach Volley Tampere ry tarjoaa nuorille harrastajille treenejä sekä oman pelipäivän. Nuorten toimintaa pyöritetään koulujen kesäloman ajan.

Nuorten treenit pidetään tiistaisin klo 17.30-19.00. Treeneissä käydään läpi lajin tekniikkaa sekä harjoitetaan yleisiä liikuntataitoja sekä hieman avataan biitsin lajinomaisuuksia  ja pelitaktiikoita. Treeneihin saa tulla kuka vain, eikä erillistä osallistumismaksua kerätä, vaan toivomme osallistujien maksavan seuran jäsenmaksun (alle 18-vuotiailta 10e/kesä, ei liittymismaksua). Treenien pääasiallinen kohden on 10-16 vuotiaat tytöt sekä pojat. Treenit ohjaa BVT:n aikuispelaajat, mm. hallituksen Saila, Minna sekä muut seuran jäsenet.

Nuorten viikkokisat (tytöt ja pojat samassa) pidetään torstaisin klo 15.00 alkaen. Tulethan ajoissa laittamaan kenttiä, jotta itse pelit voivat alkaa klo 15.00. HUOM! Ensimmäinen viikkokisakerta pidetään KESKIVIIKKONA 6.6. Power Cupin takia. Muutoin kokoonnumme torstaisin. Viimeinen viikkokisa nuorille on torstaina 2.8. Viikkokisan lopputurnaus on lauantaina 1.9. iltapäivällä, siitä lisää tietoja myöhemmin. Viikkokisoissa on paikalla aina aikuinen auttamassa kenttien kasaamisessa ja pisteiden laskussa.

Kysymyksiä toiminnasta voi laittaa seuran hallitukselle, hallitus (at) bvt.fi.

Leave a Reply

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.